SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Bricka + coasters 2793433
*
nr 279 3433
Bricka + coasters
5 del, Ns/pläter
Utrop:
100 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 oktober 2003
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/10 12:29:39
1
100 kr
26/10 11:13:07
2
200 kr
26/10 15:49:02
2
Vinnande bud
26/10 16:59:21
3
200 kr
26/10 17:08:40
3
250 kr
26/10 17:22:30
3
300 kr
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bricka coaster coasters glasunderlägg nysilver pläter silver ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:39
-
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:41
*
Bricka + coasters
nr 279 3433
Bricka + coasters
5 del, Ns/pläter
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 oktober 2003 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
24/10 12:29:39 | 1 | 100 kr |
26/10 11:13:07 | 2 | 200 kr |
26/10 15:49:02 | 2 | Vinnande bud |
26/10 16:59:21 | 3 | 200 kr |
26/10 17:08:40 | 3 | 250 kr |
26/10 17:22:30 | 3 | 300 kr |
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bricka coaster coasters glasunderlägg nysilver pläter silver ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:39 -
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:41